Kréta

Přehled doporučených pláží

Kréta je největším řeckým ostrovem a nejjižnějším místem Evropy s velmi rozmanitou a úchvatnou přírodou. Na Krétě strávíte pohodovou dovolenou s nezaměnitelnou místní atmosférou. Dlouhé pláže a malé romantické zátoky střídají mohutné horské masívy s hlubokými roklemi, soutěskami a jeskyněmi.
Pozůstatky minojské kultury naleznou příznivci historie a památek ve městech Knossos a Phaistos nebo v archeologickém muzeu ve městě Heraklion. Nenechte si ujít procházku romantickými uličkami měst Chania nebo Rethymnon zakončenou posezením v některé z kaváren či restaurací v přístavu, kde můžete ochutnat něco z krétských kulinářských specialit.
Z místních alkoholických nápojů stojí za to vyzkoušet anýzové „ouzu“, víno s příměsí pryskyřice „retsina“ nebo typickou místní ledovou kávu „frapé“.
Po celém ostrově byste napočítali miliony olivovníků. Kréta je vyhlášeným producentem a vývozcem olivového oleje, který jistě nebude chybět mezi suvenýry, které si z Kréty přivezete.
Kréta je ideálním místem pro skvělý odpočinek a právě tady může každý strávit dovolenou podle svých představ a k plné spokojenosti.

0
Řecko
0
Řecko
1
Řecko
0
Řecko
5
Řecko
0
Řecko
0
Řecko
0
Řecko
4
Řecko
0
Řecko
0
Řecko
4
Řecko
0
Řecko
0
Řecko
0
Řecko
4.984615
Řecko
0
Řecko
0
Řecko
0
Řecko
0
Řecko
0
Řecko
0
Řecko